Agjencia Zhurnal.mk.

Ekstradohet në Spanjë shqiptari i akuzuar për grabitjen e banesës së Benzema

9 vite nga shpallja në kërkim për grabitje, ish-drejtori i Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, Alfred Prodani iu dorëzua autoriteteve spanjolle.

Policia në Spanjë publikoi pamjet e ekstradimit të 41-vjeçarit në Twitter, ku ndër të tjera shkruan se Prodani është autor i grabitjes së banesës së një futbollisti të njohur.

Bëhet fjalë për banesën e Karim Benzema. Prodani është personi i parë që ekstradohet në Spanjë pas miratimit të marrëveshjes dypalëshe.

Përveç shtëpisë së yllit francez, Prodani akuzohet edhe për mbi 40 vjedhje të shtëpive tjera në Spanjë.

Related posts

Policia shqiptare arreston policë e biznesmenë të përfshirë në trafikimin e emigrantëve

Xh M

Fundjava është për plazh! Temperaturat do të rriten deri në 31 gradë, java tjetër do të jetë…

Xh M

Arrestimet në bashkinë e Tiranës, Shabani: Komision hetimor për skandalin dhe për emërimet e drejtorëve në institucion

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy