Agjencia Zhurnal.mk.

Ekspozitë e piktorit nga Kosova, Nevruz Musa në Tetovë

Tetovë, 12 nëntor – Në galerinë artistike – Tetovë sonte u mbajt hapja solemne e ekspozitës të piktorit nga Kosova, Nevruz Musa. Ai për herë të parë prezantohet çara publikut të Tetovës.

 

“Veprat e tij artistike dallohen për punën e tij, shpikjet, kombinimin e ngjyrave dhe formave. Ekspozita do të jetë e hapur deri më 17 nëntor të vitit 2021”, informojnë nga Galeria artistike.

Nevruz Musa ka lindur në vitin 1942 në qytetin e Gjakovës. Arsimin e ka mbaruar në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb. 

Related posts

Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë kremtoi 20 vjetorin e themelimit

D V

U nda nga jeta profesori kumanovar, Naim Halimi

D V

Indira Hoxha: Gruaja ilire, roli dhe ndikimi i saj në kohën ilire

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More