Agjencia Zhurnal.mk.

Ekskluzive: BESA “karshillëk” LSDM-së, mendohet kandidimi i ministrit Hoxha për Qytetin e Shkupit

Shkup, 22 korrik – Agjencia e lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se Lëvizja Besa po mendon që për kandidat për të parin e Shkupit të nxjerë ministrin aktual të Bujqësisë, Arjanit Hoxhën.

 

Sipas informatave brenda partiake të Zhurnal, Hoxha do të ishte personi i duhur për t’i bërë ballë kryetarit aktual nga radhët e LSDM-së, Petre Shilegov i cili do të kandidojë edhe për një mandat tjetër.

Hoxha gëzon mbështetjen e plotë brenda partisë pas sukseseve që po korrë si ministër në Bujqësi.

Periudhën në vijim pritet dhe zyrtarizimi i kandidatëve nga radhët e Besës.

Related posts

Buçkovski për krizën në Sofje: Kjo është një përplasje e madhe mes dy bullgarive, forcat proruse janë kudo

Xh M

Zjarri në Krivollak është shuar tërësisht, ka edhe disa vatra në komunën e Vasilevës

Xh M

Bashkëpunim i Odave Ekonomike për zhvillim të marrëdhënieve socio- ekonomike mes Turqisë, Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More