Agjencia Zhurnal.mk.

Ekskluzive: Arbnor Muja nesër udhëton drejt Belgjikës për testet mjekësore te Antwerpi

Drita dhe Antwerp kanë arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit Arbnor Muja te gjiganti belg.

Pas dy ndeshjeve që zhvilluan dy skuadrat në Ligën e Konferencës, drejtuesit e dy klubeve u dakorduan për transferimin e Mujës në Antwerp.

Gazeta Olle ishte mediumi i parë që raportoi për arritjen e marrëveshjes mes palëve.

Olle mëson ekskluzivisht se Muja do të udhëtojë nesër (e marte) drejt Belgjikës ku do t’i nënshtrohet testeve mjekësore.

23-vjeçari për vetëm një vit te Drita shkëlqeu dhe arriti t’i bind drejtuesit e skuadrës së madhe belge për tu transferuar atje.

Drita viteve të fundit ka bërë revolucion në skuadër duke i besuar jashtëzakonisht shumë futbollistëve të rinj dhe premtues, pasi synimi i klubit duket se përveç trofeve është të shes sa më shumë lojtarë në Evropë.

Pasi t’i kryej Muja testet mjekësore te Antwerp pritet të publikohet marrëveshja nga dy klubet. /Gazeta Olle/

Related posts

Carovska në takim me drejtorët e shkollave: Me sukses filloi viti i ri shkollor me prezencë fizike

D V

LSM: Qeveria të qëndrojë pranë punëtorëve dhe të japë atë që kërkojnë

D V

Zekirija Ramadani zbulon pikën më të fortë të Prishtinës dhe ka një premtim për “Plisat”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More