Agjencia Zhurnal.mk.

Ekaterina Trendafilova të mërkurën viziton Mitrovicën e Veriut

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova dhe Administratorja Fidelma Donlon më 8 shtator 2021, do të mbajnë një veprimtari komunikimi dhe ndërgjegjësimi në Mitrovicën veriore për të folur për mandatin, punën dhe zhvillimet e fundit në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK).

 

Siç thuhet në njoftimin për media, ky takim shënon fillimin e një angazhimi të shtuar të Kryetares dhe të Administratores në veprimtaritë e komunikimit dhe ndërgjegjësimit të DHSK-së.

Duke pasur parasysh rregulloret e shëndetit dhe të sigurisë si rezultat i pandemisë globale Covid-19, Kryetarja dhe Administratorja po shfrytëzojnë mundësinë e parë për të udhëtuar në Kosovë për t’u takuar me shoqërinë civile dhe të tjerët.

Related posts

Eurostat – 37.6 mijë shqiptarë morën leje qëndrimi në BE në vitin 2020, Kosova renditet e katërta

D V

Voton Kurti: Kosova ka dëshmuar se është shtet demokratik

D V

Haxhiu për sulmin në Gllogjan: Ekipi i mjekësisë ligjore është në vendin e ngjarjes, rasti duhet të zbardhet sa më parë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More