Agjencia Zhurnal.mk.

Edion Sadriu, talenti 12 vjeçar Shqiptarë i FC KONIZ Bern

Futbollisti 12 vjeçar Edion Sadriu është një prej talenteve më të mëdhenj Shqiptarë në Zvicër, i cili luan në klubin e njohur zviceran të futbollit FC KONIZ

Ai është i lindur më 06.01.2009 në Zvicër, është një futbollist i cili luan në dy pozicione si mbrojtës dhe mesfushor me klubin zviceran FC KONIZ.

Që në moshën 6 vjeçare, ai filloi stërvitjet e futbollit në vendbanimin e tij në klubin FC KONIZ. Nuk kaluan shumë kohë dhe talenti i tij mahniti të gjithë. Me ekipin e tij, Sadriu fitoi shumë ndeshje dhe marrë shumë e shumë medalje
.
Në klubin FC KONIZ, Sadriun e përshkruajnë si të “paparashikueshëm me topin” dhe pasimet e tij janë të “klasit botëror”.

Edioni gëzon një mbështetje të madhe prej familjes dhe rrethit të tij. Ai është një djalë i edukuar në frymën Shqiptare me ambicie dhe ëndrra të mëdha, që një ditë ta ndjekë rrugën e suksesit të futbollistëve shqiptarë.

 

Related posts

Kontrata e parë e Neymar me PSG-në dhe kodi që të gjithë lojtarët e tyre duhet të ndjekin

D V

Roma fiton lehtësisht edhe ndeshjen e dytë ndaj Trabzonsporit, futet në grupe të Ligës së Konferencës

Redaksia

Roma i bashkohet Milanit, Chelseat dhe Barcelonës për transferimin e Pedrazas

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More