Agjencia Zhurnal.mk.

Edi Rama përplaset me komentuesit për vrasjet në vend

Rama përplaset me komentuesit për vrasjet në vend.

 

Teksa një qytetar i kërkon të hapë vende pune, pasi “njerëzit po vrasin të pafajshmit”, Rama thotë se Shqipëria është një vend me kriminalitet mesatar në Europë.

Komentuesi: Hap punët more zotëri rrit pagat se po shkallojnë njerëzit në Shqipëri, po vrasin të pafajshmit. Vetëm vjedhje dhe krime po ndodhin. As në të gjithë Europën s’po ndodhin kaq shumë sesa në Shqipëri.

Edi Rama: Je gabim shumë ti Albania Al, se Shqipëria hyn mes vendeve me kriminalitet mesatar në Europë, ndërkohë qe pagat rriten me punë e me zhvillim, siç janë rritur e do të vazhdojnë të rriten hap pas hapi, jo me llafe po me mund e me durim!

Ndërkohë një tjetër qytetar i kujton kryeministrittë vendosë doreza kur pastron mbeturina, pasi sipas tij ul figurën e kryeministrit. Kjo mesa duket nuk është pritur dhe aq mirë nga kreu i qeverisë, i cili iu përgjigj duke i thënë se me rëndësi është ajo që thuhet dhe jo ajo që preket.

Qytetari: Vetëm përdor dorashka kur i futesh vetë punës se ule figurën e kryeministrit.

Rama: Nje fjale e urtë thotë nuk ka rendesi çfare prek me dore, ka rëndësi çfarë nxjerr nga goja.

Related posts

Shqipëria merr 30 mijë doza vaksine AstraZeneka dhuratë nga Letonia

N E

U rreshtua krah Berishës, Oerd Bylykbashi: Mua nuk më përzë dot askush nga PD. Basha do harrohet shpejt, ndërsa Berisha është i pazëvendësueshëm

D V

Nisin shirat në të gjithë Shqipërinë, sinoptikania tregon çfarë pritet në orët në vijim

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More