Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe PLD kundër koalicionit të gjerë

Shkup, 5 tetor – PLD është absolutisht kundër koalicioneve të gjëra të cilët mund të shkaktojnë krizë më të madhe politike, konsideron deputetja e kësaj partie, Monika Zajkova.

 

Sipas saj, shumica parlamentare dhe Qeveria janë stabile dhe për këtë nuk e ndan qëndrimin e Pavle Trajanovit nga Lidhja Demokratike se janë të nevojshme koalicione të gjera dhe zgjedhje të parakohshme.

“Nuk do të pajtohesha me këtë konstatim të Pavle Trajanovit, sepse, sipas asaj që e shoh në parlament, shumica është e qëndrueshme, ndërsa mund të shohim edhe se Qeveria punon fortë dhe i menaxhon sfidat me të cilat përballet. PLD është absolutisht kundër koalicioneve të këtilla të gjera”, deklaroi Zajkova për TV Sitel.

Related posts

Zhelinë – Ndahet nga jeta mësuesi Rrahmetullah Nuhiu

D V

Ulet kufiri i moshës së njerëzve që bëhen të varur nga bixhozi

D V

Remenski flet për LSDM-në, për Ruskovskën, për Kosovën, dhe të ardhmen e vendit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More