Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe për 36 komuna janë miratuar projektet për realizimin e punimeve infrastrukturore

Shkup, 6 korrik – Qeveria e RMV-së në seancën e sotme të 85 tematike e ka shqyrtuar dhe miratuar paketën e marrëveshjeve për rregullimin e të drejtave të ndërsjella dhe obligimeve mes palëve për mbështetje finansiare të projekteve infrastrukturore të komunave nga programi TAV, informon Zhurnal.

 

Paketa e dytë përfshinë 36 komuna të cilave u janë miratuar projektet për të cilat ato kanë aplikuar për këtë programë dhe me të cilat janë përfshirë punime infrastrukturore në interes të veçantë të qytetarëve./Zhurnal.mk

Related posts

Zaev-Varviciotis: Qëllim strategjik edhe i Shkupit edhe i Athinës është që Maqedonia e Veriut t’i fillojë negociatat me BE-në

D V

Kryetari Ahmeti takon drejtuesit e Kongresit pan shqiptar në SHBA

R Zh

Urime për medaljen e argjendtë të taekvondistit Dejan Georgievski

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More