Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe një talent i Besës pritet t’i bashkohet Portos

Mesfushori i talentuar kosovar, Diar Halili, do ta vazhdojë karrierën te skuara skuadra e madhe portugeze, FC Porto.

Halili i ka kaluar provat dhe testet mjekësore te ky ekip.

Lajmi konfirmohet ekskluzivisht për “Zeri.info” nga burime të sigurta pranë lojtarit.

18-vjeçari në edicionin e fundit la përshtypje tejet pozitive te skuadra e Besës së Pejës.

Halili do te prezantohet te ekipi portugez javën që vjen.

Ai në edicionin e fundit në Superligë u paraqit në 29 ndeshje dhe e realizoi një gol.

Diari është pjesë edhe e grupmoshave të reja të Përfaqësueses së Kosovës U-17 dhe U-19.

Kujtojmë se në gusht të këtij viti me Porton firmosi edhe futbollisti tjetër nga Besa e Pejës, Gentrit Salihu.

Related posts

5 të shëruar dhe 10 të infektuar me Covid, ndërron jetë vetëm një pacient

Z.H

Angellovska-Bezhoska: Kriza e Covid dëshmoi se sektori bankar është rezistent ndaj tronditjeve

Xh M

MPJ tregon arsyet pse i’a ndaloi Lavrovit të fluturojë mbi hapësirën ajrore të Maqedonisë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More