Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe nesër mot me diell, të martën reshje, nga e mërkura sërish mot stabil me rritje të temperaturave

Shkup, 31 tetor – Nesër në mëngjes moti do të jetë I ftohtë me kushte për mjegull në mëngjes nëpër disa lugina, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla lokale. Nga fundi I ditës vranësira do të rritet, ndërsa reshje të shiut do të ketë të martën, veçanërisht paradite. Më pas në ditët në vijim, moti do të jetë stabil me erë mesatare, në disa vende e përforcuar nga drejtimi jugor.

 

Siç informon DPHM, temperaturat do të jenë në rritje të konsiderueshme.

Nesër temperatura më e ulët në mëngjes do të jetë -3, ndërsa ajo maksimalja 19 gradë.

Gjatë javës temperature gradualisht do të rrite, ndërsa siç paralajmërohet DPHM-ja, të premten dhe të shtunën në disa vende do të arrijnë edhe deri në 24 gradë. 

Related posts

Editorial/ Pas çdo ankete del një fitues i ri, 17 tetori përgjigja më e mirë

N E

Pendarovski: Mos t’u mbetet hatri miqve tanë amerikan, por Kosova nuk është me prioritet i Amerikës

D V

Zoran Zaevi i shpëtoi atentatit falë Greqisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More