Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe Maqedonia e Veriut ndalon aeroplanët rusë nga hapësira e saj ajrore

Shkup, 27 shkurt – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka njoftuar se edhe Maqedonia do të ndaloj aeroplanat rus nga hapësira e saj ajrore.

Osmani e bëri këtë të ditur nëpërmjet një statusi në rrjetin Twitter ku shkruajti se me këtë vendim kanë vendosur t’i bashkangjiten vendeve Evropiane.

Related posts

Klinika e fëmijëve në Shkup përballet me mungesë infermierësh

Xh M

Filipçe nga Kavadari: Takoj mbi 200 njerëz në ditë, besimi ndërtohet ballë për ballë

Xh M

BDI dhe Fronti Europian e përshëndet përkushtimin e SHBA-ve për të ardhmen europiane të RMV

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy