Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe Coca Cola ndjek hapat e McDonald’s dhe Starbucks, pezullon bizneset në Rusi

Gjiganti i fundit që pezullon biznesin e saj në Rusi është Coca Cola.

 

Në kumtesën e kësaj kompanie thuhet se “zemrat tonë janë me popullin që po pësojnë efektet nga një ngjarje tragjike në Ukrainë”.

Ata nuk kanë dhënë ndonjë afat kohor për pezullimin e bizneseve, por është thënë se “do të vazhdojnë të monitorojnë dhe vlerësojnë situatën e rrethanat”.

Kujtojmë që sot kanë pezulluar bizneset në Rusi edhe McDonald’s dhe Starbucks. 

Related posts

Regjistrohen 7.333 raste të tjera, nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja në Kroaci

D V

Policia arreston autorin e dyshuar të vrasjes së 6 personave në paradën e 4 Korrikut në SHBA

Z.H

Alarm për bombë, aeroplani bën ulje të detyruar në Ankara të Turqisë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More