Agjencia Zhurnal.mk.

Edhe Chelsea pas Jude Bellinghamit

Chelsea është gati t’i hyjë garës për të nënshkruar me yllin e Borussia Dortmundit, Jude Bellingham.

 

Blutë do të përballen me konkurrencë të fortë nga Manchester United, Liverpool dhe Real Madridi, për të siguruar shërbimet e mesfushorit anglez.

Bellingham është duke shkëlqyer me skuadrën gjermane, teksa së fundmi ai shënoi gol edhe ndaj Manchester Cityt, në Ligën e Kampionëve.

Ai kaloi te Dortmundi nga Birminghami në verën e vitit 2020, për një shifër prej 25 milionë euro.

Anglezi për momentin në “Transfermarkt” ka vlerën 80 milionë euro.

Related posts

Juventusi për tri pikët e radhës ndaj Venezias, formacionet zyrtare

D V

Bayern Munich shënjestron Osimhen

Lea Muslija

Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme të super-ndeshjes në Ligën e Evropës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More