Agjencia Zhurnal.mk.

E veçantë në Australi – Protestues me kali të bardhë kundër masave COVID-19

Një protestë në Tweed Heads në kufirin midis Queensland dhe New South Wales filmoi një burrë duke galopuar një kali të bardhë në një galop duke inkurajuar njerëzit të shkelin masat pandemike të vendosura në Australi.

 

Skena u filmua në një protestë ku rreth një mijë njerëz u mblodhën për të protestuar kundër ndalimit të kalimit të kufijve shtetërorë, të prezantuar për të ndaluar përhapjen e coronavirusit.

“Eja! Të gjithë kalojnë përtej kufirit! Shkoni përpara! Ata nuk mund të na arrestojnë të gjithëve”, bërtiti kalorësi, duke shkaktuar duartrokitje dhe duartrokitje nga të mbledhurit.

Sidoqoftë, thirrjet e kalorësve nuk arritën të frymëzojnë njerëzit të sulmojnë kufirin. Tubimi në Tweed Heads përfundoi në mënyrë paqësore, ndryshe nga demonstratat shumë më të mëdha të Shtunën në Melburn, në të cilat u regjistruan përplasje me policinë.

Kryeministri australian njofton mbajtjen e karantinës derisa të vaksinohen 70 për qind e popullsisë.

Deri më tani, më pak se 30 për qind e australianëve janë vaksinuar kundër virusit COVID-19. 

Related posts

Në “China Consumer Expo” 630 kompani nga e gjithë bota

Z H

Afganistan/ Talebanët pretendojnë fitore në Luginën Panjshir

N E

Europol: Belgjika dhe Holanda, qendra kryesore të kokainës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More