Agjencia Zhurnal.mk.

E tmerrshme në Gostivar, një person përdhunon motrën e tij

Nga Prokuroria Themelore e Gostivarit njoftojnë se ka nisur procedurë hetimore kundër 18 vjeçari nga fshati Senakos të Komunës së Vrapçishtit i cili akuzohet se ka kryer veprën penale ‘incest’.

 

“Më 15 korrik, i akuzuari ka përdhunuar gjysmë-motrën e tij e lindur në vitin 2009. Edhe pse viktima gjatë gjithë kohës ka qarë dhe bërtitur, ai përdhunuar atë duke përdorur forcë fizike”, thonë nga Prokuroria.

Ata shtojnë se pas përdhunimit ai e ka kërcënuar viktimën se nëse u thotë prindërve do të përsërisë veprimin.

Prokurori publik në Gjykatën Penale në Gostivar propozoi vazhdimin e masës së paraburgimit për personin e akuzuar.

Related posts

I bie dritarja sipër, vdes një 5-vjeçar në Drenas

D V

Kërkohej nga Interpoli, arrestohet shtetasi i Kosovës në Morinë

D V

Arrestohen tre persona nga Shkupi, dyshohen për vjedhje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More