Agjencia Zhurnal.mk.

E tmerrshme/ Dellçeva shndërohet në liqen

Dellçevë, 9 qershor – Në rrjetet sociale janë publikuar pamje të reja nga Dellçeva e përmbytur pas stuhisë që goditi qytetin pasditen e sotme.

Në video shihet se rrugët e qytetit janë shndërruar në një liqen të madh, në të cilin disa makina zhytur tërësisht.

Qendra për Menaxhimin me Kriza më herët njoftoi se të paktën 60 ndërtesa në Dellçevë janë përmbytur, pasi qyteti u godit nga një stuhi e fortë me shi dhe breshër, e cila zgjati pothuajse dy orë.

Delcevo 08 06 2023 odnese ulicata

Posted by Vlatko Eftimovski on Thursday, June 8, 2023

Related posts

Vetëm sivjet gati tre mijë maqedonas kanë kërkuar pasaportë bullgare

Xh M

Rasti i Vanja Gjorçevskas, opinioni i tronditur, bëjnë apel për dënim maksimal

Xh M

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Xh M