Agjencia Zhurnal.mk.

E shpëtoi derisa e rrihnin 20 huligan, shqiptari bëhet hero në Zvicër

Bern, 20 Shtator – Një shqiptar nga Maqedonia e Veriut është bërë hero në Zvicër.

 

31-vjeçari, A.A arriti ta shpëtonte një person derisa ishte duke u rrahur nga 20 huliganë.

Ngjarja ndodhi rreth mesnatës së 3 shtatorit në Wintherthur.

Shqiptari ishte duke e pritur autobusin dhe në momentin kritik kishte ndërhyrë duke i përzënë huliganët.

Huliganët përpos që e kishin rrahur viktimën po ashtu ia kishin vënë flakën.

Ai ndërhyri duke e mbuluar me xhaketën e tij viktimën dhe kështu kishte arritur ta shuante flakën që e kishte kapluar.

31-vjeçari deklaroi për mediat zvicerane se ishte i shokuar nga ngjarja.

“Nuk e prisja një krim të tillë këtu” – tha ai.

Ish-ushtaraku ishte për vizitë tek familja e tij në Zvicër.

Viktima ishte dërguar në spital me djegie dhe mavijosje.

Related posts

Delegacioni kuvendor në Ros-Rot seminarin e AP të NATO-s në Beograd

D V

Maqedoni: Shpenzimet kapitale në gusht janë 39.5 për qind

D V

Për drejtim të shpejtë sanksionohen 235 shoferë në territorin e shtetit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More