Agjencia Zhurnal.mk.

“E Majta” përgatitë kërkesë të re për referendum, nëse Xhaferi përsëri refuzon, shkohet në bllokadë totale

Shkup, 15 shtator – Partia politike “E Majta” do të ngritë iniciativë të re për referendum për anulimin e marrëveshjes me Bullgarinë. Këtë informatë sot e konfirmoi edhe deputeti i kësaj partie, Borisllav Krmov në Kuvend, informon Zhurnal.

 

Ai potencoi se ende nuk e kanë precizuar pyetjen e referendumit. Tha se tanimë kanë marrëvesje me VMRO-DPMNE-në nëse Xhaferi refuzon përsëri iniciativën. Nëse ndodhë kjo, dy partitë do ta bllokojnë totalisht Kuvendin./Zhurnal.mk

Related posts

Indeksi i Korrupsionit të Transparency International: Maqedonia më mirë për 24 vende

Z.H

Shilegovi pranon humbjen, uron Arsovskën për fitoren

D V

Xhaferi e Rojten biseduan për marrdhëniet Bullgari-Maqedoni, si dhe për aspiratat euroatlantike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More