Agjencia Zhurnal.mk.

“E majta” e Maqedonisë: Votoni sipas bindjeve tuaja

Shkup, 27 tetor – Kryetari i partisë “E majta” u bëri thirrje anëtarëve partiak të votojnë sipas bindjeve të tyre në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale.

 

Ai po ashtu theksoi se ka disponim kundër qeverisë.

“Sa i përket votimit në rreth të dytë, ne thirrmi në vetëdijen personale të anëtarëve dhe mbështetësve dhe të njëjtë të votojnë sipas bindjeve të tyre”, tha Apasiev

Nga kjo parti thanë se kanë koalicion me popullin dhe me qytetarët dhe për këtë shkak refuzojnë koalicion formal me çdo subjekt politik.

Ndryshe, në zgjedhjet lokale kjo parti fitoi disa këshilltarë në disa komuna, ndërsa në rreth të dytë nuk ka asnjë kandidat në garë.

Related posts

Anketë e Agjencisë “Rejting”: 52,5 përqind e qytetarëve të Shkupit pajtohen që gjendja në qytet është përmirësuar në 4 vitet e fundit

Redaksia

Edicioni elektronik dhe i shtypur i gazetës zyrtare prej nesër me vlerë juridike të barabartë

Z H

Mickoski u takua me Uetingtonin, anëtar i bordit të drejtorëve të Institutit Ndërkombëtar Republikan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More