Agjencia Zhurnal.mk.

E kryer, Griezmann kalon te Atletico Madridi

Ka mbetur të bëhet vetëm zyrtare, pasi Barcelona ka arritur marrëveshje me Atlético Madridin për Antoine Griezmann, si huazim për sezonin 2021/22.

 

Transferimi sipas Marca-s, u bë për disa arsye: urgjencat financiare e Barcelonës, dëshira e Diego Simeones për ta pasur përsëri në skuadër dhe pse jo, edhe dëshira e lojtarit për t’u kthyer në Atlético.

Në mungesë të konfirmimit të më shumë detajeve të operacionit, duket se Atlético Madrid do ta marr si huazim me mundësi blerje.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, lojtari do të kalojë në huazim një vit, ndërsa Atletico mund ta blejë për 40 milionë euro.

Griezmann ka kaluar te Barcelona për më shumë se 100 milionë euro.

Related posts

Merr fund pritja 97 vjeçare e Filipineve për medaljen e artë – ëndrrën e realizoi Hidilyn Diaz

D V

Lazio vazhdon interesimin për Adnan Januzajn

D V

Chelsea dërgon aeroplan privat që ta sjellë në Londër nga Hondurasi sulmuesin Pulisic

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More