Agjencia Zhurnal.mk.

E konfirmuar, ndeshja kthyese Llapi-Shkupi do të zhvillohet me shikues në ‘Fadil Vokrri’

Klubi nga Podujeva, Llapi ka konfirmuar zyrtarisht se ndeshje kthyese ndaj Shkupit në Ligën e Konferencës do të zhvillohet me praninë e tifozëve në stadium.

 

Llapi është mposhtur me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Tose Preski’ në Maqedoninë e Veriut dhe synon ta rikthehet në ndeshjen kthyese në Prishtinë.

Ekipi i Tahir Batatinës kësaj radhe do t’i ketë përkrah vetit edhe tifozët, pasi një gjë e tillë tashmë është konfirmuar se do të lejohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Megjithatë, të pranishëm pritet të jenë vetëm 15 për qind e kapacitetit të stadiumit dhe të njëjtit duhet të kenë një test negativ PCR të Covid-19.

Postimi pa ndërhyrje i Llapit

KOMUNIKATË ZYRTARE

Ndeshja e dytë e raundit të parë kualifikues së Ligës së Konferencës, ndërmjet KF Llapi dhe FC Shkupi, e cila zhvillohet më 15 korrik 2021 (E enjte) në ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të zhvillohet me praninë e shikuesve.

Kryesia e klubit dhe trajneri Tahir Batatina pas shumë vështirësive kanë bërë të pamundurën për rikthimin e tifozëve në ndeshjen e dytë, ku mbështetja dhe prania e tifozëve është e domosdoshme për të kaluar në raundin tjetër kualifikues.

Biletat e ndeshjes do dalin në shitje nga dita e hënë. Përshkak të numrit të limituar të biletave, pasi kapaciteti momental i lejimit të tifozëve është 15%, biletat dhe procedura e shitjes do filloj në stadiumin ‘Zahir Pajaziti'(në postimin e radhës do njoftoheni për mënyrën e shitjes së biletave).

Poashtu bazuar në rregulloren e UEFA-s lidhur me organizimin e ndeshjeve me tifozë në kohë të pandemisë, biletat do të jenë vetanake pra me emër dhe mbiemër. Për t’u pajisur me biletë e domosdoshme është prania e një dokumenti identifikues.

Bazuar në manualin për pandeminë covid, tifozët e pranishëm kërkohet të kenë edhe testin PCR negativ për të hyrë në stadium.

Kryesia e klubit dhe kryetrajneri Tahir Batatina kërkojnë mbështetje nga të gjithë tifozët llapjanë, qytetarët e Podujevës, veçanërisht tifozeria “Legjendat” për t’i dhënë zemër skuadrës drejt kalimit tutje në garat e Ligës së Konferencave.

Kryesia e klubit kërkon nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ministria e Shëndetësisë dhe nga organi më i lartë i shtetit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti që të mbledh kabinetin e tij qeveritar për lejimin e së paku 30% të kapacitet të tifozëve që edhe ne t’i kemi çmimet e biletave sa më solide për tifozët e klubit.

Zyra për informim dhe media e KF Llapi

📌 KOMUNIKATË ZYRTARENdeshja e dytë e raundit të parë kualifikues së Ligës së Konferencës, ndërmjet KF Llapi dhe FC…

Posted by K.F. Llapi on Saturday, July 10, 2021

Related posts

Tottenham, Barcelona dhe Man Utd në garë për Romeron

D V

Real Madridi i interesuar për transferimin e Cavanit

D V

Gnabry pritet të jetë mungesa e madhe e Bayern Munichut ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More