Agjencia Zhurnal.mk.

E konfirmon edhe Chelsea: Ben Chilwell humbet Kupën e Botës

Mbrojtësi anësor i Chelseat, Ben Chillwel, nuk do të jetë në dispozicion të kombëtares së Anglisë për Kupën e Botës.

Këtë e bën të ditur vetë klubi i tij, përmes një komunikate për medie.

 

Siç thuhet në këtë komunikatë, lojtari ka telashe me kërthizën e tij, rikuperimi i së cilës do të marrë kohë.

Anglezi aktualisht gjendet në spitalin e klubit, duke u rikuperuar.

Më poshtë gjeni komunikatën e plotë të Chelseat:

Pas dëmtimit të pësuar në ndeshjen tonë të fundit kundër Dinamo Zagrebit, Ben Chilwell i është nënshtruar një skanimi në kërthizën e tij.

Rezultatet tregojnë se Beni ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe fatkeqësisht mbrojtësi pritet të mungojë në Botëror.

Ben tani do të fillojë një program rehabilitimi me departamentin mjekësor të klubit.

Related posts

Chelsea në finale të Kupës së Botës për Klube, triumfon ndaj Al Hilal

D V

Orsato po cilësohet si gjyqtari më i dobët i këtij sezoni në Serie A, sidomos për ndeshjen Milan-Atalanta

D V

Werner: Sistemi i lojës së Tuchel nuk më përshtatej shumë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More