Agjencia Zhurnal.mk.

E konfirmon babai i Endrick: Ne do të udhëtojmë në Madrid në fund të muajit, Reali do pres përgjigje nga ne

Babai i Endrick Felipe konfirmon planin për të vizituar objektet e Real Madridit dhe për të diskutuar ofertën e transferimit

Sensacioni më i ri brazilian, Endrick, është tejet i kërkuar pavarësisht se është vetëm 16-vjeç, dhe babai i sulmuesit të ri, Douglas Ramos, do të shkojë në kryeqytetin spanjoll për të vizituar një nga kërkuesit e tij Real Madridin.

 

Sipas medias braziliane ‘UOL’, qëllimi i udhëtimit është të vizitojë objektet e klubit dhe të diskutojë një transferim të mundshëm në të ardhmen.

Sidoqoftë, Endrick nuk do të ishte në gjendje të bënte lëvizjen derisa të mbushte 18 vjeç në 2024 për shkak të rregullave të regjistrimit.

Ramos tha, siç citohet nga Fabrizio Romano: “Ne do të udhëtojmë në Madrid në fund të këtij muaji. Pas kësaj bisede, Real Madridi do të presë një përgjigje nga ne për të parë nëse ata duhet të vijnë dhe të bëjnë një ofertë për Palmeiras”.

Interesim për të riun kanë shfaqur edhe ekipe të tjera. Mbetet të shihet se çfarë do ndodh me të ardhmen e tij.

Related posts

Pak kush mund ta besoj pritjen që ka bërë Yann Sommer ndaj Mainzit

D V

Alexia Putellas fiton Topin e Artë në konkurrencën e femrave

D V

Alves deklarohet pas rikthimit zyrtar te Barcelona: Kam luftuar pesë vite si i çmendur për këtë moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More