Agjencia Zhurnal.mk.

E bujshme/ Besojeni ose jo, Behgjet Pacolli kërkon të blejë Manchester United: Është mik me Donald Trump

Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia. “Footballtransfers.com” raporton se Behgjet Pacolli është i interesuar për të blerë klubin e madh të Manchester United-it. Klubi i njohur anglez është nxjerrë në shitje nga familja Glazers dhe ish-presidenti i Kosovës shihet si një kandidat potencial për të marrë në pronësi të tij aksionet e “djajve të kuq”.

Pasuria e Pacollit vlerësohet në 1 bilion euro nga revista “Forbes“, çka i mundëson blerjen e Manchester United-it. Portali i sipërpërmendur thekson edhe faktin se biznesmeni i njohur shqiptar ka njohje të forta politike, ndër të cilat përfshihet edhe Donald Trump.

Related posts

Sanchez Martinez caktohet gjyqtar në ‘El Clasico’

Lea Muslija

Champions League/ Skuadrat që u kualifikuan në raundin e 1/16-tave

Z.H

Hakim Ziyech përjashtohet nga Maroku për sjellje të papranueshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More