Agjencia Zhurnal.mk.

E 22-ta në Eurovision: Vetëm një javë më parë, Albina Kelmendi deklaroi se nuk e kishte synim finalen por fitoren

Shkup, 14 maj – Këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj përfaqësuan sivjet Shqipërinë në Eurovision me këngën “Duje”.

Ata interpretuan fillimisht në gjysmëfinale ku nga 16 shtete sa ishin në garë, u futën në dhjetëshen kualifikuese për në finalen e madhe.

Ndërkohë, në finalen e madhe mund të thuhet lirshëm se Shqipëria përjetoi zhgënjim pasi arriti një rezultat jo të kënaqshëm.

Nga plot 26 shtete sa ishin në finale, Kelmendët e çuan Shqipërinë në vendin e 22-të – ndonëse ky nuk ishte synimi i tyre.

Vetëm një javë më parë, këngëtarja prijëse e familjes, Albina në një intervistë për Prive kishte deklaruar se e synonte vendin e parë.

“Ne si shqiptarë e kemi pasur gjithmonë për qëllim që të kalojmë në finale. Por këtë vit, ne nuk e kemi qëllimin vetëm të kalojmë në finale, por e kemi qëllimin që të dalim të parët”, kishte deklaruar Albina në Prive.

Përndryshe, vendin e parë të ‘Eurovision 2023’ e mori artistja suedeze Loreen, e cila fitoi me këngën “Tatto”.

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

30 milionë euro të kursyera nga Amnistia Penale në Shqipëri, Manja: 780 të dënuar lënë qelitë

D V

Basha: Protestat me Metën në krye është autogol për opozitën, nxiti djegien e mandateve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky