Agjencia Zhurnal.mk.

Dyshohet për bombë në Spitalin e Pejës, mjekët vërejtën mjetin shpërthyes në xhepin e pacientit

Policia Rajonale e Pejës është informuar për një mjet shpërthyes në Spitalin e Pejës. Dyshohet se stafi mjekësor e ka vërejtur një mjet shpërthyes në xhepin e jaknes së një pacienti.

 

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Fadil Gashi, zëdhënës në policinë rajonale të Pejës.

“Rreth orës 12:40 policia është njoftuar se në Spitalin Rajonal në Pejë stafi mjekësor gjatë kontrollit të një pacienti në xhepin e tij të jaknes ka vërejtur një mjet shpërthyes. Policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes dhe ka bë sigurimin e vendit të ngjarjes dhe janë larguar njerëzit nga lokacioni për shkaqe sigurie. Tash besoj ka mbërri edhe njësiti për deminim”, tha Gashi.

Related posts

Pas ardhjes së vaksinave Pfizer, Krasniqi i bënë thirrje Qeverisë të angazhojë të gjitha kapacitetet shtetërore për vaksinim masiv

D V

Dënimi me 8 muaj burg për dhunimin e 15-vjeçares, Supremja kërkon përgjegjësi disiplinore nga Gjykata Themelore në Pejë

D V

Këshilltarët e Scholz e Macron sot në Kosovë, takohen me Kurtin dhe Vuçiç

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More