Agjencia Zhurnal.mk.

Dyshohen për mundësim apo detyrim në prostitucion, arrestohen pesë persona në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona në Prishtinë, të cilët dyshohen për mundësim apo detyrim në prostitucion.

 

Kështu është bërë e ditur përmes raportit të Policisë së Kosovës.

“Prishtinë (NN) 16.12.2021-18:00.   Pas një pune hetimore janë arrestuar tre të dyshuar një mashkull dhe dy femra kosovarë,  nën dyshimin se të njëjtit në bashkëkryerje –bashkëveprim kanë kryer veprën penale të lartë cekur. Pas intervistimit  me venim të prokurorit të dyshuar-at janë dërguar në mbajtje, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Related posts

Krimi ia mori jetën vajzës së re shqiptare në Mal të Zi

D V

Nuk respektoj masat antiCOVID, arrestohet një person në Zveçan

D V

Prokuroria hap hetim ndaj 32-vjeçarit nga Shkupi, dyshohet për prodhim të palejuar të substancave narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More