Agjencia Zhurnal.mk.

Dy tërmete godasin veriun e Shqipërisë gjatë natës

Veriu i Shqipërisë është goditur nga dy tërmete gjatë natës së kaluar.

 

Lëkundja e parë është ndjerë rreth orës 04:20 dhe kishin magnitudë 4.1.

Sipas EMSC tërmeti ka pasur epiqendrën 12 kilometra në veri të Koplikut si dhe thellësi prej 10 kilometra.

Ndërkohë lëkundja e dytë janë ndjerë rreth orës 04:40 me një magnitudë më të ulët, 3.4 të shkallës Rihter. Kjo lëkundje është matur 102 kilometra në perëndim të Prizrenit.

Deri tani, nuk ka informacione për dëme në njerëz apo materiale në zonat ku është ndjerë lëkundjet e tërmetit.

Related posts

Fushatë ndërgjegjsimi për vaksinimin, Manastirliu publikon videomesazhin e Lorik Canës: E kam bërë vaksinën për të mbrojtur fëmijët edhe prindërit e mi, është mjeti i duhur

D V

‘France 24’ reportazh për afganët në Shqipëri: Ky vend priti gjysmë milioni kosovarë dhe pati më shumë hebrenj pas Luftës së II Botërore se para saj

N E

Emigrantët shqiptarë alarmojnë Britaninë, deputetët: Dërgojini në Ruandë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More