Agjencia Zhurnal.mk.

Dy të vdekur e 2,029 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 2029 qytetarë, nga 7378 testime.

 

Ndërkohë, janë regjistruar dy viktima, ndërsa 751 persona janë shëruar nga virusi.

Më së shumti raste të reja janë regjistruar në Tiranë, 999 sosh, kurse në Durrës 119, Shkodër 81, Gjirokastër 79 etj.

Janë 17,783 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 130 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar.

Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka dy humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetare nga Berati 70 vjeçe, një qytetar nga Kavaja 74 vjeç.

Shqipëria ka regjistruar gjithsej 226,598 raste pozitive, 205,560 persona janë shëruar, 17,783 janë raste aktive, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 3,255 pacientë.

Related posts

Stërvitje ushtarake në Detin Adriatik, Ambasada amerikane në Shqipëri publikon pamjet

D V

Situata e Covid-19/ MSH: 7 humbje jete dhe 820 raste të reja në 24 orët e fundit

D V

Një ditë para Kuvendit të Berishës, Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve të saj: Shmangni tubimet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More