Agjencia Zhurnal.mk.

Dy të vdekur dhe 801 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5,166 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me coronavirus 801 qytetarë, kurse  dy persona kanë vdekur

 

Në 24 orët e fundit 351 të prekur me COVID-19 janë shëruar.

Aktualisht, në spitalet COVID po marrin trajtim 113 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar.

Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë – 436. Janë 7,049 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka dy humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetar nga Elbasani 33-vjeç, një qytetar nga Vlora 73-vjeç.

Shqipëria deri më sot ka regjistruar gjithsej 212.021 raste pozitive, 201.748 persona janë shëruar, 7,049 janë raste aktive, ndërsa betejën me koronavirus e kanë humbur 3,224 pacientë.

Related posts

Markovski- Nikolla: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë gjeneratorë më të mëdhenj të stabilitetit në Ballkan Perëndimor

D V

Ish-kryeprokurori pas hekurave/ 2 vite burg për Adriatik Llallën

D V

Tirana pret në 11-12 tetor konferencën e 8-të të Mediave në Europën Juglindore, merr pjesë Rama dhe ambasadori i OSBE

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More