Agjencia Zhurnal.mk.

Dy të rinjë nga Saraji kapen duke vjedhur mjete ndërtimi

Shkup, 14 mars – Dje policia në Shkup ka arrestuar 20 vjeçarin J.I dhe 23 vjeçarin F.I, të dy nga fshati Gllumovë e Shkupit, informon Zhurnal.

Ato në ora 14:10 janë kapur duke vjedhur mjete ndërtimore, në pronësi të dy personave juridik të cilët kanë kryer aktivitete ndërtimore në Matkë të Epërme.

Ato janë dërguar në stacionin policor dhe është realizuar bisedë zyrtare, ndërsa pajisjet e vjedhura i janë kthyer të dëmtuarve. Pas dokumentimit të rastit, kundër tyre do të ngritet padi adekuate penale.//Zhurnal.mk

Related posts

Policia në Gostivar arreston vjedhësin e biçikletave

Z.H

Pesë persona arrestohen nga policia në një koncert në Shkup, u gjendet drogë

Xh M

100 gjoba për shoferët e shpejtë në territorin e Maqedonisë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More