Agjencia Zhurnal.mk.

Dy super ndeshje zhvillohen sot në Albi Mall Superligë

Albi Malli Superliga e Kosovës do të vazhdoj me ndeshjet e xhiros së tetë, që do të zhvillohen tri ditë radhazi.

Ditën e sotme (e shtunë) do të startojë xhiro e tetë me dy ndeshje shumë interesante që janë në program për tu zhvilluar.

Në Malishevë dhe në Gjilan do të zhvillohen dy sfidat e xhiros së parë.

Malisheva pas humbjes nga Prishtina 4-2 ndau rrugët me trajnerin Arsim Thaqi, derisa sot pret liderin e tabelës Dritën.

Vendasit kërkojnë këndelljen, ndërsa gjilanasit synojnë që të vazhdojnë ecurinë e rezultateve pozitive.

Ndeshjet tejet interesante pritet të zhvillohet edhe në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Gjilani pas humbjes nga Drita është nikoqir i Llapit që e ka nisur keq këtë sezon.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët synojnë fitoren në mënyrë që të rikthehen te rezultatet pozitive. /Gazeta Olle/

Related posts

Mbërrin në Durrës ‘Mv Eddystone’: Mbështetje për misionet e NATO në Ballkan

Xh M

Kryeparlamentari turk nesër për vizitë në Shkup

Xh M

Baftiu në listën e dëshirave të Gjilanit, presidenti i Ballkanit jep komentin epik!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More