Agjencia Zhurnal.mk.

Dy shenjat e horoskopit me të cilat nuk mund të merreni vesh, bazuar në shenjën tuaj

Me shumë mundësi, nuk do të kaloni mirë me të gjithë ata që takoni. Megjithatë, mund të jetë tepër e vështirë të krijoni një lidhje me disa njerëz në veçanti. Edhe pse shumë faktorë mund të kontribuojnë në këtë, astrologjia mund të jetë po ashtu fajtore. Shenjat e papajtueshme të zodiakut vijnë në të gjitha format, dhe ju mund të përdorni shenjën tuaj të diellit, së bashku me pjesët e tjera të grafikut tuaj të lindjes astrologjike, për të kuptuar se si lidheni me njerëzit e tjerë.

 

“Përputhshmëria e shenjave të diellit nuk është një tregues i përputhshmërisë së përgjithshme në astrologji”, thotë astrologja Lisa Stardust për Bustle. “Ndërsa faktorët e tjerë brenda grafikut të lindjes tregojnë nëse dy njerëz do të shkojnë mirë apo jo, shenjat e diellit tregojnë nëse personalitetet bazë të dy njerëzve do të ndajnë një lidhje. Megjithatë, shpesh shenjat e diellit mund të përplasen, pasi egot e tyre mund të përplasen”.

Shkurtimisht: Dy shenja të papajtueshme mund të kenë probleme në fillim, sepse shenjat e diellit kanë të bëjnë me aspektet themelore të personalitetit të dikujt. E mira është se është e mundur që shenjat e papajtueshme të kapërcejnë luftën për t’u marrë vesh. Vetëm për shkak se astrologjia thotë se nuk jeni shumë në përputhje me disa shenja, nuk do të thotë se duhet t’i shmangni ato krejtësisht – thjesht do të thotë se krijimi i një marrëdhënieje mund të jetë sfidues:

Dashi (21 mars – 19 prill): Gaforrja dhe Bricjapi . Demi (20 prill – 20 maj): Luani dhe Ujori. Binjakët (21 maj-20 qershor): Shigjetari dhe Peshqit. Gaforrja (21 qershor – 22 korrik): Dashi dhe Bricjapi. Luani (23 korrik – 22 gusht): Demi dhe Akrepi. Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator): Shigjetari dhe Peshqit. Peshorja (23 shtator-22 tetor): Gaforrja dhe Bricjapi.

Related posts

Ka një shpjegim interesant: Pse ka një fjongo në pjesën e përparme të brekëve të grave?

D V

Gjeni muzën tuaj në modë sipas shenjës së horoskopit

D V

Këto shenja të horoskopit mendojnë se dinë gjithçka

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More