Agjencia Zhurnal.mk.

Dy paraglajdistë përplasen në ajër dhe bien në det, gjatë një festivali të lojërave ajrore në Turqi

Janë shfaqur pamje të tmerrshme të dy paraglajderëve që përplasen në ajër dhe bien në det në vendpushimin turistik të pushimeve Oludeiz.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti i tmerrshëm ndodhi gjatë festivalit të lojërave ajrore turke – një ngjarje e stilit olimpik për aktivitete ajrore, duke përfshirë, hedhje me parashutë, paraglajding dhe parashutizëm.

Dhe siç thuhet më tej, dy prej tyre u përplasën gjatë një ngjarjeje të dielën, pasi u ngatërruan në ajër para se të zhyten në det.

Shërbimet e urgjencës mund të shihen duke u kujdesur për ata që u nxorën nga uji dhe u morën me barela.

Së paku deri më tani nuk dihet për gjendjen e tyre, nëse janë lënduar apo jo.

https://www.dailymail.co.uk/embed/video/2531413.html

Related posts

Sulmuan punonjësin dhe tentuan të vjedhin stoli ari në New York, pendohen keq hajnat – shfaqet nga askund një burrë me karrige në dorë

D V

Ja cili qytet në Kinë prodhon 5.6 milion tonë mollë çdo vit

Redaksia

Njihuni me britanikun i cili me taksinë tank transporton dasmorët dhe nxënësit nëpër mbrëmje të maturave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More