Agjencia Zhurnal.mk.

Dy muaj, tri ndeshje, disa prekje topi dhe lamtumirë: Besart Berisha largohet pa lënë gjurmë në futbollin kosovar

Prishtina e kishte prezantuar në fund të shtatorit, njërin nga lojtarët më të njohur shqiptar, Besart Berishën.

Pothuajse dy muaj ‘martesë’ mes palëve, dyshja njoftuan divorcin të premten mbrëma.

Besart Berisha luajti tri ndeshje, preku topin disa herë dhe u largua nga futbolli kosovar pas tunduar asnjëherë rrjetën.

Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtme dhe teksti që thotë "NLBO RIO mare ©FC Prishtina"

36-vjeçari debutoi dy muaj më parë, në ndeshje ndaj Dritës, ku nuk gjeti rrugën drejt portës, pastaj luajti edhe ndaj Malishevës dhe Llapit.

Për ironi Prishtina nuk fitoi asnjë nga këto ndeshje, ku u paraqit ai.

Pas kishte shënuar pothuajse ku ka shkuar Berisha, sidomos për numrin e madh të golave që i ka realizuar në Australi, ai ishte pritur ngrohtë nga shumë shikues, duke harruar moshën që kishte.

Me klube si Brisbane Roar dhe Melbourne Victory ai ka arritur kulmin e karrierës dhe ka fituar tituj e shumë trofe individualë.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe në këmbë

Besart Berisha i thotë më herët se sa është pritur lamtumirë futbollit kosovar, ndoshta edhe futbollit në përgjithësi. /Gazeta Olle/ 

Related posts

Ukrainasit në Maqedoni sot mbajnë protestë para ambasadës ruse

Z.H

Drenica – Prishtina, publikohen formacionet zyrtare

Redaksia

ASH Koalicionin LSDM-BDI votoi kundër propozimeve tona për rritjen e pagave në arsim

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More