Agjencia Zhurnal.mk.

Dy klubet e mëdha angleze kërkojnë transferimin e Rayan Cherkit

Rayan Cherki është një nga mesfushorët e rinj më të mirë në elitën e futbollit francez Ligue 1.

Mesfushori i talentuar francez ka tre vite që shkëlqen me fanellën e Lyon dhe largimi i tij në janar është mëse i mundur.

Duke marrë parasysh situatën aspak të mirë të Lyonit këtë edicion, skuadrat angleze po kërkojnë të përfitojnë dhe ta transferojnë atë në janar.

Chelsea dhe Newcastle United janë dy skuadrat që kanë shprehur interesim për transferimin e talentit francez në janar.

Le 10 Sport ka raportuar se dy klubet angleze kanë shprehur interesim dhe kanë ndjekur nga afër në disa ndeshje mesfushorin francez.

Lyon është gati ta lejoj largimin e mesfushorit ofensivë nëse vije një ofertë mbi 30 milionë euro në sezon.

20-vjeçari ka zhvilluar 111 ndeshje me ekipin e parë të Lyon, ku ka shënuar 14 gola dhe ka asistuar në 16 të tjerë.

Related posts

Harry Maguire vendos rekord historik në Ligën Premier me golin kundër Sheffield

D V

Interi ka një strategji për ta ‘vjedhur’ sulmuesin Zirkzee, dy lojtarë mund të përfshihen në marrëveshje

D V

El Clasico zhvendoset në SHBA, amerikanët mirëpresin ngjarjet më të rëndësishme të futbollit botëror

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky