Agjencia Zhurnal.mk.

Dy kadetë të FSK-së diplomuan në Akademinë Ushtarake në Gjermani

Në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Berlin u mbajt ceremonia e diplomimit për dy kadetët e Forcës së Sigurisë së Kosovës që përfunduan Akademinë Ushtarake në Gjermani në qendrat profesionale të Bundeswehr.

 

Në njoftimin për media të Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se nëntoger Albert Krasniqi me sukses të lartë ka mbaruar studimet ushtarake me specializim në xhenio luftarake dhe nëntoger Valdrin Talla gjithashtu me sukses të lartë ka mbaruar studimet ushtarake me specializim në logjistikë.

Me këtë rast diplomat janë dorëzuar tek nëntoger Krasniqi dhe nëntoger Talla nga Shefi i Departamentit për Bashkëpunim Ndërkombëtarë të Bundeswehr, kolonel Christian Schmidt.

Në ceremoni kanë marrë pjesë ambasadori Faruk Ajeti, atasheu i mbrojtjes së Kosovës në Gjermani, nënkolonel Besim Gashi, zyrtarë të lartë ushtarakë nga Ministria e Mbrojtjes së Gjermanisë, atasheu ushtarak i Republikës së Shqipërisë, zyrtarë të tjerë të Ambasadës së Kosovës si dhe familjarët e të diplomuarve. 

Dy kadetë të FSK-së diplomuan me sukses në Akademinë Ushtarake në GjermaniNë Ambasadën e Republikës së Kosovës në…

Posted by Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës on Friday, December 10, 2021

Related posts

Kurti i përgjigjet Haradinajt: Importet nga Serbia do të ulen edhe më tej përmes masave që do t’i marrim

D V

Deri në orën 16 u dorëzuan 10 ankesa për zgjedhjet lokale

D V

SHSKUK, COVID-19: 82 pacientë në trajtim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More