Agjencia Zhurnal.mk.

Dy gola nga Muriqi dhe një gol nga Hysaj në ndeshjen përgatitore të Lazios

Lazio ka regjistruar fitore prej 11-0 në një ndeshje miqësore kundër Fiori Barp Mas, në kuadër të fazës përgatitore parasezonale.

 

Transferimi i ri i Bainconcelestëve, mbrojtësi shqiptar i krahut, Elseid Hysaj, luajti nga fillimi i këtij takimi.

Ai arriti të përfshihej në listën e golashënuesve duke realizuar në minutën e 36-të.

Në gjysmën e dytë të kësaj sfide u inkuadrua sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi dy gola (77′, 85’) dhe një herë e goditi shtyllën.

Nga golashënuesit tjerë, Luis Alberto realizoi het trik, Felipe Caicedo shënoi dy gola, derisa nga një gol e realizuan Felipe Anderson, Adam Marusic dhe Akpa Akpro.

Related posts

Jose Mourinho me Romën e nis me fitore në fushën e vështirë të Trabzonspor

D V

Messi në bisedimet me Inter Miamin për ta mbyllur karrierën në MLS

D V

E la Ronaldon në bankën rezervë, Allegri zbulon pse e mori këtë vendim

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More