Agjencia Zhurnal.mk.

Dy gjigantët italianë në garë për nënshkrimin e Maxence Lacroix

Maxence Lacroix është një nga mbrojtësit më të vlerësuar këtë edicion në Bundesliga dhe e ardhmja e tij po shihet larg Wolfsburgut.

Gjigantët italianë Milan dhe Juventus janë gati të bëjnë një betejë për mbrojtësin e talentuar të VfL Wolfsburg, Maxence Lacroix, sipas raporteve nga Franca.

Me më pak se 18 muaj të mbetur në kontratën e tij me skuadrën e Bundesligës, Lacroix pritet të jetë në listën e shitjes së Wolfsburg, pasi lojtari nuk ka pranuar rinovimin e kontratës.

Për Milanin, forcimi i mbrojtjes është prioritet dhe Lacroix është spikatur si një nga opsionet më tërheqëse.

Nga ana tjetër, Juventusi ka hyrë në skenë dhe ka kontaktuar Wolfsburg për të shqyrtuar mundësinë e nënshkrimit të Lacroix në verë.

Duke dashur të konkurrojë me Milanin për shërbimet e mbrojtësit të ri, Zonja e Vjetër është e vendosur të forcojë linjën e saj mbrojtëse dhe e konsideron Lacroix si një pjesë kyçe në planet e saj të ardhshme.

23-vjeçari iu bashkua Wolfsburgut për pesë milionë euro në verën e vitit 2020, derisa vlera e tij tani kalon 30 milionë euro.

Përveç dy skuadrave italiane, interesim për shërbimet e mbrojtësit francez ka shprehur edhe Liverpool që e sheh Lacroix si zëvendësuesin adekuat të Joel Matip.

Qendërmbrojtësi francez ka zhvilluar 23 ndeshje në Bundesliga, ku ka shënuar tre gola dhe ka asistuar në një tjetër.

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy