Agjencia Zhurnal.mk.

Dy gjigantët e Ligës Premier shpresojnë të negociojnë me Mbappen në janar

Paris Saint-Germain ka qenë i bindur se nuk do të lejojë që Kylian Mbappe të largohet falas nga klubi, por ka pak më shumë se 10 javë përpara se kjo nuk është më në duart e tyre.

Kontrata e Mbappes skadon në verën e vitit 2024, por ai është në gjendje të negociojë me ekipet tjera dhe të nënshkruajë një para-kontratë nga janari i vitit 2024, që do të thotë se koha po mbaron për PSG-në për ta lidhur atë me një marrëveshje të re.

Ndërsa ata arritën ta bindin atë të qëndrojë me vetëm disa javë të mbetura në marrëveshjen e tij herën e fundit, ata pa dyshim nuk do të jenë të etur për një afat kohor të ngjashëm.

Supozimi është se të gjitha rrugët të çojnë në jug në Madridit dhe Santiago Bernabeu, por duke pasur parasysh se Mbappe ka refuzuar Los Blancos në tre raste, asgjë nuk mund të merret si e dhënë.

Sipas Gazzetta dello Sport, Liverpooli dhe Chelsea po monitorojnë situatën e tij dhe do të negociojnë me Mbappen nëse ai do të largohet i lirë.

PSG dëshiron ta rinovojë atë për një vit tjetër dhe ta shesë atë verën e ardhshme për të sjellë disa para për klubin, por dyshja e Ligës Premier do të vendosë pasurinë e tyre të konsiderueshme në këtë çështje vetëm nëse Mbappe del i lirë – siç mund të jetë rasti për Real Madridin.

Për Los Blancos, nëse mendojnë se po konkurrojnë me ekipet e tjera për sa i përket pagave, ata mund të përdorin qasjen e Jude Bellingham.

Liverpool dhe Manchester City ishin të gatshëm t’i ofronin Bellinghamit më shumë para, por Real Madrid e bindi 20-vjeçarin të nënshkruante për Mbretërit. 

Related posts

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

D V

Dita e ndeshjes: Ballkani e pret Viktoria Plzenin në “Air Albania”

D V

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

D V