Agjencia Zhurnal.mk.

Dy aeroplanët ende nuk janë nisur nga Sofja drejt Shkupit, shkak moti i keq

Shkup, 3 dhjetor – Për shkak të kushteve të këqija atmosferike në aeroportin e Sofjes dhe erës së fortë, ende nuk janë nisur dy aeroplanët ushtarakë me eshtrat e 45 shtetasve të vdekur të Maqedonisë së Veriut, njofton korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

 

Aeroplanët pritet të fluturojnë më së shpejti për 30 minuta, por kjo do të varet nga situata meteorologjike, deklaroi për MIA-n në Sofje një burim diplomatik, i cili ka dashur të mbetet anonim.

Më herët nga Qeveria e Maqedonisë konfirmuan për MIA-n se aterimi i aeroplanëve pritet për rreth një orë.

Related posts

Ndërprerja e paralajmëruar e furnizimit me ujë në Çair shtyhet për të enjten

D V

Dy vjet pas miratimit, Ligji për gjuhën shqipe nuk gjen zbatimin e duhur në Maqedoni

D V

Nuredini: Shkëmbyem përvoja me ministrin malazez të Mjedisit Ratko Mitrovic

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More