Agjencia Zhurnal.mk.

Dukagjini vazhdon me përforcime, prezantohet Chibueze

Skuadra nga Klina e cila e siguroi një vend në Superligë nëpërmjet barazhit, ka nënshkruar me sulmuesin Henry Chibueze.

28-vjeçari së fundmi ka qenë në Ligën e Parë ku ka veshur fanellën e Vëllaznimit të Gjakovës.

Nigeriani më parë ka luajtur edhe për Lirinë dhe Trepçën ’89 në futbollin kosovar.

Njoftimi i plotë nga KF Dukagjini:

Futbollisti nga Nigeria, Odi Chibueze, edhe zyrtarisht është pjesë e Dukagjinit. Henry është sulmues dhe vjen nga skuadra e Vëllaznimit.

I lindur më 15 nëntor 1992, njëzetetetëvjeçari më parë në futbollin kosovar ishte aktivizuar te klubi i Lirisë dhe te Trepça ‘89, me të cilin klub ishte paraqitur edhe në kualifikimet e Ligës së Kampionëve.

Ne Chibuezeit i dëshirojmë mirëseardhje dhe shumë suksese me fanellën e klubit!

/Gazeta Olle/

Related posts

Batatina zbulon se ku do të transferohet Valmir Veliu sezonin e ardhshëm

Redaksia

Këshilli gjykues konstatoi ndalesë të funksionit gjykatës për Vlladimir Tufegxhikun

Redaksia

Vijon procedura për zgjedhjen e mbikëqyrjes për autostradat të cilat do t’i ndërtojë “Bektel dhe Enka”

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More