Agjencia Zhurnal.mk.

Dukagjini kompletohet për sezonin e ri, prezanton Shabanin dhe Haxhihamzën

Klinasit gjatë ditës së sotme kanë prezantuar dy transferime, bëhet fjalë për Bujar Shabanin dhe Kenan Haxhihamzën, shkruan Gazeta Olle.

Shabani rikthehet shumë shpejt në Superligë, pasi pikërisht në këtë verë u transferua nga Drita te Shkupi, ku edhe u paraqit në garat evropiane.

Haxhihamza transferohet nga skuadra e Ballkanit, ndërsa më parë luajti për katër sezone te Gjilani.

Postimi i plotë për Shabanin:

Bujar Shabani, tani pjesë e Dukagjinit.

Futbollisti nga Ferizaj vjen nga skuadra e Shkupit, klub me të cilin është paraqitur edhe në garat evropiane. Bujari në Shkup ishte transferuar nga nënkampionia e Kosovës, Drita e Gjilanit.

Mesfushori defansiv ka një karrierë të pasur në futbollin shqiptar, pasi më parë ka luajtur edhe në klubin e Ferizajt dhe të Feronikelit, ndërkohë në Shqipëri ishte aktivizuar te klubi i Skënderbeut nga Korça.

Shabani sezonin e kaluar ishte paraqitur në 34 ndeshje të Superligës, dy në Kupën e Kosovës dhe dy paraqitje i kishte në kualifikimet e Ligës së Evropës.

Ndërsa, Haxhihamza sëfundmi kishte qenë pjesë e Ballkanit, kurse me herët ka mbrojtur ngjyrat e Gjilanit.

Postimi i plotë për Haxhihamzën:

Portieri rahovecian i bashkohet klubit të Dukagjinit nga skuadra e Ballkanit. Haxhihamza, i lindur më njëzetetetë dhjetor 1996, i ka mbrojtur edhe ngjyrat e Gjilanit për 4 sezone me radhë. 24 vjeçari, tash e tutje do të jetë pjesë e klubit tonë, të cilit i urojmë mirëseardhje dhe suksese në fanelën bardhegjelbërt.

/Gazeta Olle/

Related posts

Lefkov: Kuvendi është krejtësisht jofunksional

Xh M

Familjarët në rastin “Alfa” sigurojnë dëshmi të reja, të bindur se do të ketë rigjykim

D V

EDITORIAL / Gjuha shqipe – Lufta për bajraktarizëm mund t’i lë shqiptarët me “gishta në gojë”!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More