Agjencia Zhurnal.mk.

Duhet ta shijoni këtë super gol të Alexander-Arnold, mbrojtësi anglez këtë sezon është thjesht i jashtëzakonshëm

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Newcastle me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 17-të të Ligës Premier.

 

Diogo Jota, Mohamed Salah dhe Trent Alexander-Arnold ishin ata shënuan golat për Liverpoolin, ndërsa Jonjo Shelvey shënoi golin e vetëm për mysafirët.

Alexander-Arnold ishte lojtari më i mirë në ndeshje me notën 8.1, ndërsa ai e shënoi edhe golin me të bukur në këtë takim.

Anglezi mori një top nga e majta dhe me një gjuajtje të bukur shënoi për 3-1 në minutën e 87-të të takimit.

Pas dyshim që ishte një nga golat më të bukura këtë sezon në Ligën Premier.

Ky ishte goli i tij i dytë në Ligën Premier, ndërsa ai ka shtuar edhe shtatë asistime.

Related posts

Chelsea është i vendosur të nënshkruajë me një sulmues të madh – tre emra në listë, secili më vështirë i arritshëm

D V

Avdyl Salihu menaxheri që po krijon autoritet ne Evropë

A.S.

Real Madridi kthehet në fushën ku u poshtërua para një vit – stadium modest, ku ndeshjen mund ta shikosh nga vetura në kodrën përballë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More