Agjencia Zhurnal.mk.

“Dua një klub që synon Ligën e Kampionëve”, Pochettino zbulon ambicien

Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino ka pranuar se dëshiron të qëndrojë në garë për të fituar Ligën e Kampionëve kur të kthehet në menaxhim pas largimit nga Paris Saint-Germain në verë.

 

Pochettino u largua nga PSG-ja në verë pas një periudhe dërrmuese në kryeqytetin francez.

Argjentinasi nuk arriti të nxirrte më të mirën nga lojtarë si Kylian Mbappe, Lionel Messi dhe Neymar dhe më pas u nda me klubin.

Ai ka pranuar se do të donte të drejtonte një klub në nivel të ngjashëm me PSG-në kur të ishte i radhës në kampionat.

“Sot të flasësh për projekte në futboll është shumë e vështirë. Janë të paktë ata me fat që mund të përfshihen në një projekt në planin afatmesëm ose afatgjatë, ka gjithnjë e më shumë kërkesa dhe më pak durim në klube”, ka thënë fillimisht Pochettino për Relevo.

“Objektivi kryesor është të fitosh dhe në të njëjtën kohë të krijosh një strukturë që të jep një mjet jetese për ta mbajtur atë”.

“Pasi isha në një klub me Mbappe, Messi, Neymar… Është normale që të kërkojë të ruajë nivelin, edhe pse ky është më i miri. Por po, një klub që të jep mundësinë të luftosh për çmimet më të mëdha, si të fitosh Ligën e Kampionëve”, përfundoi argjentinasi.

Related posts

Shqipëria sonte përballet me Izraelin në Ligën e Kombeve

Lea Muslija

Shtypje vdekjeprurëse jashtë stadiumit të Kamerunit

D V

Liridon Fazliu, djaloshi i pamposhtur do të ndeshet për “Flemish Title”

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More