Agjencia Zhurnal.mk.

Dua Lipa përfundon në gjykatë, dhe kjo është arsyeja

Dua Lipa është paditur pasi ka postuar një foto të shkrepur nga paparaci në ‘Instagramin’ e saj.

Kjo është hera e dytë që ndodh brenda një viti.

Këtë herë, fotografi Robert Barbera, pretendon se këngëtarja ka shkelur të drejtat e autorit pasi postoi fotot që ai i bëri në korrik 2018.

“Pa leje ose autorizim nga paditësi, i pandehuri zgjodhi, kopjoi dhe shfaqi vullnetarisht secilën nga fotografitë e mbrojtura nga e drejta e autorit të paditësit,” thuhet në ankesë. Fotot në fjalë tregojnë Lipën e veshur me një pulovër të zezë që mban fjalën “HEROES” me shkronja të mëdha.

Ashtu si në padinë e mëparshme, e cila ishte nga një kompani e quajtur Integral Images, Barbera pretendon se Lipa përfitoi financiarisht duke postuar fotot e tij me të drejtë autori duke dëmtuar kështu tregun potencial për të.

Related posts

Anëtari i Backstreet Boys akuzohet për përdhunim

Xh M

Ish-burri i modeles Katie Price paralajmëron fëmijët se nëna e tyre mund të përballet me burg së shpejti

D V

Sinan Hoxha publikon këngën e re

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More