Agjencia Zhurnal.mk.

Dua Lipa iu gëzua fitores së Anglisë në gjysmëfinale: Po vjen në shtëpi

Dje (e mërkurë), Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitore ndaj asaj të Danimarkës në rezultat 2:1 në fazën e penaltive.

 

Si rrjedhojë, Anglia fitoi biletën për t’u kualifikuar në finalen e madhe të Euro 2020, e cila do të mbahet këtë diel në Wembley Arena në Londër.

Kualifikimit të Kombëtares Angleze i janë gëzuar emra të shumtë, ndër ta edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, e cila jeton dhe vepron në Angli.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Dua tregoi se e ndoqi me miqtë e saj ndeshjen e mbrëmshme, teksa ishte veshur enkas me ngjyrat e flamurit anglez dhe kishte vizatuar simbolin e flamurit në të dy faqet e saj.

Në fotografitë e publikuara në Instagram, Lipa dukej shumë e buzëqeshur dhe në disponim teksa së bashku me miqtë e saj ndiqnin ndeshjen.

Foto: Dua Lipa/Instagram

“Po vjen në shtëpi”, shkroi këngëtarja shqiptare në mbishkrimin e këtyre fotografive, duke iu referuar sloganit të famshëm të britanikëve për rikthimin e trofeut të futbollit në Mbretërinë e Bashkuar – aty edhe nga ku ka lindur ky sport.

Dua është e lindur dhe rritur në Londër të Mbretërisë së Bashkuar, teksa për disa vite me radhë në periudhën e adoleshencës, ka jetuar në Kosovë së bashku me familjen e saj.

Related posts

Helen Mirren ecën në pistën për L’Oréal në Javën e Modës në Paris

D V

Kida paralajmëron projektin e ri muzikor, publikon një pjesë të këngës

D V

“Kemi Zotin dëshmitar”, dita e dasmës së Rudina Dembacajt dhe Mark Frrokut erdhi dhe ja ku i keni fotot e para!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More