Agjencia Zhurnal.mk.

Dua Lipa: Gjëja më fuqizuese tek gratë kosovare është vetëbesimi i tyre

Pasi përfundoi një turne botëror dhe filmin “Barbie”, besoni apo jo, Dua Lipa aktualisht ka zgjedhur të bëjë disa pushime.

Por në vend që të bëjë pushime, këngëtarja është ende duke punuar – kryesisht në projektet e saj pasionante, shkruan Elle.

Podkasti i saj, At Your Service , është aktualisht në sezonin e tretë dhe faqja e saj e internetit, service95.com, ndihet më shumë si një shkëmbim intim midis yllit dhe fansave të saj në formë editoriale.

Foto: YSL

Për katër vitet e fundit, ajo ka qenë një ambasadore globale për YSL Beauty dhe fytyra e Libre, e cila po hyn në gjeneratën e saj të pestë.

Duke qenë imazhi i Libre që nga fillimi i saj në 2019, Lipa gëzon natyrën “bashkëpunuese” dhe “mbështetëse” të partneritetit.

Udhëtimi nuk është gjithashtu një përfitim i keq: “Me çdo fushatë të re vijnë xhirime të reja që na kanë çuar në disa vende të jashtëzakonshme dhe ne kemi kaluar kohën më të pabesueshme në këto grupe”, thotë ajo.

“Më pëlqen të marr gjithçka, nga njerëzit te restorantet dhe muzetë e rinj, dhe të zhytem vërtet në një kulturë tjetër”.

Ndër të tjera në intervistë, Dua tregoi edhe për sekretin e bukurisë, kujdesin e lëkurës dhe flokëve, teksa u pyet se çfarë praktike të bukurisë ka marrë nga femrat në Kosovë.

“Jeni rritur në Kosovë – a ka ndonjë trend të bukurisë specifike për zonën që keni mbajtur me vete sot?”, u pyet ylli shqiptar.

“Nuk do të thosha domosdoshmërisht se ekziston një trend i bukurisë, por gjëja që më duket më fuqizuese tek gratë kosovare është vetëbesimi i tyre”, u përgjigj Dua.

Ndërkohë, theksojmë se gjatë verës që lamë pas, 28-vjeç

Related posts

Si do e justifikon Alba këtë foto para Vedatit?!

Xh M

‘Marvel’ publikohet nga Dako

Xh M

Atletico Madrid hap sondazh me këngën e Ledri Vulës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy