Agjencia Zhurnal.mk.

Dua Lipa fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë me Elton John në “American Music Awards”

Të dielën e 20 nëntorit zuri vend ceremonia e ndarjes së çmimeve America Music Awards që nderon artistët për muzikën dhe punën e tyre artistike.

Në mesin e fituesve të natës së mbrëmshme ishte edhe artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila fitoi çmimin “Bashkëpunimi më i mirë” me Elton John për ‘remix’-in nga PNAU për hitin “Cold Heart”.

Projekti i dyshes ka qenë një hit global që nga publikimi në vitin 2021. Kënga u nominua për këngën e vitit në Brit Awards, dhe ka kaluar një miliard transmetime në Spotify.

Related posts

Hillary Clinton thotë se admiron ambiciet e Kim Kardashianit për të studiuar drejtësinë

Lea Muslija

Kylie Jenner bën debutimin e saj si shtatzënë, ndërsa shfaqet me barkun e rrumbullakosur në New York

D V

Rezarta Shkurta tregon se u njoh me bashkëshortin në një aksident me makinë dhe se kanë dhjetë vite diferencë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More